اطلاعاتی درباره ی امپول گونال اف

(اطلاعاتی درباره ی امپول گونال اف) [اطلاعاتی درباره ی امپول گونال اف]

زنان زایمان نازایی مرکز فروش مکمل های غذایی – بدنسازی تغذیه سالم و درست = زندگی سالم دنیای بدنسازی,پرورش اندام,بوکس

(اطلاعاتی درباره ی امپول گونال اف)

»اطلاعاتی درباره ی امپول گونال اف…

سلام.این هورمون از ادرار زنان حامله گرفته میشود و در اوایل حاملگی از جفت و جنین تراوش می شود این هورمون باعث افزایش هورمون LH در بدن می شود تزریق این هورمون برای زنانی که مشکل تولید مثلی دارند می تواند باعث ازاد شدن تخمک شود و در مردان باعث افزایش هورمون تستسترون و درمان کاهش تراوش آن استفاده می شود مثلا در نهان خایگی بچه ها و استفاده دیگری هم در ورزشکاران دارد چون سطح تستسترون را بالا می برد پس باعث عضلانی شدن می شود برای افزایش تراوش پروژسترون هم در زنان استفاده می شود.مکانیسم همانطور که میدانید دو هورمون LH, FSH دو هورمون اصلی در شروع چرخه تولید مثلی زنان و برای تولید اسپرم است در حقیقت این هورمون باعث تراوش این دو هورمون و بیشتر LH در بدن می شود هورمون LHدر بدن مردان و زنان کارهای متفاوتی میکند مثلا در مردان باعث تراوش هورون تستسترون می شود خوب تمام فیزیولوژی بدن مرد و ساخت اسپرم به عهده تستسترون است ممکن است در اختلالات تراوشی این هورمون تجویز شود در مردان. در زنان هورمون LH باعث تخمک ریزیٰ تشکیل جسم زرد که در ساخت هورمون پروژسترون نقش اساسی دارد و حفظ اولیه رویان را باعث میشود پس این هورمون در هریک از اختلالات زیر در زنان می تواند کار برد داشته باشد. تو ضیح بیشتر خواستید بگین
سلام

درزنان ومامایی بیشتربرای تحریک تخمدان انجام میشود…مقداردوز بستگی ب نظرپزشک داره”معمولاتویه سیکل منطم روز14امه”ودربعضی

مواردروزهای دیگه هم تجویزمیشه.

در درمان نازايي كاربرد داره،
ورزشكاران بعد از مصرف هورمونها و آتروفي بيضه ها و كاهش توليد هورمونها از اون استفاده مي كنند
5000 تا 10000 واحد هر يك هفته تا ده روز يكبار و دو بار اين عمل را تكرار مي كنيم.بهتره كلوميفن سيترات هم با اون مصرف بشه.
اين دارو براي تحريك تخمك گذاري در زنان نابارور و به همراه HCG براي مردان نابارور استفاده مي شود. كه با توجه به ميزان هورمون آنها و كشور و كارخانه سازنده آنها انواع متفاوت و نامهاي متفاوتي دارند مانند: مريونال، فوستيمون، گونال اف، منوپور، منوگون، هومگون و غيره. اين داروها به صورت آمپول تزريقي ( عضلاني يا زير پوستي) مي باشند و در حين مصرف حتما بايد زير نظر پزشك باشند.
از عوارض جانبي ي داروها تهوع و استفراغ، چند قلوزائي و بزرگ شدن تخمدانها و تحريك بيش از حد تخمدان مي باشد كه جهت كنترل و پيشگيري از اين حالت سونوگرافي واژينال و گاهي آزمايش خون انجام مي گيرد ولي با وجود كنترل مداوم و پيشرفتهاي بعمل آمده عارضه تحريك بيش از حد تخمدان، در برخي بيماران اجتناب ناپذير بوده وهنوز يكي از عوارض اين داروها مي باشد.
سلام تا جايي كه من ميدونم يه داروي بيمارستاني است كه در داروخانه هاي عادي ارايه نميدهن. گنادوتروپين كريونيك انساني هست كه از كرون انساني گرفته شده است چون كريون داراي هورمون هاي بسياري از جمله گنادوتروپين هاستو گنادوتروپين از هيپوفيز يا هيپوتالاموس ترشح ميشه و عامل ترشح هرمون هاي گنادي است يعني هورمون گنادي تروف ميكند.توليد ميكند.هورمون گنادي مثل ال اچ و اف اس اچ. براي القاي تخمك گذاري از اين هورمون استفاده ميشود بصورت اگزوژنوس. به اين صورت كه اول بصورت سه روز متمادي هورمون پي ام اس جي تزريق ميكنند و بعد در روز چهارم اچ سي جي تزريق ميكنند. 24 ساعت بعد تخمك گذاري رخ ميدهد. در اي وي اف ازش استفاده ميكنند.
نميدونم چي دقيقا ميخواييد بدونيد.مكانيسمش هم مسلما تحريك ترشح ال اچ ازهيپوفيز افزايش مي يابد و نيز گيرنده هاي ال اچ روي سلول هاي تكاي تخمدان افزايش مي يابد. يعني حساسيت به ال اچ افزايش مي يابد تا سرج و پيك ال اچ بتوان تخمك گذاري را راه اندازي كند.
این آمپول به منظور آزاد کردن تخمک ها در روز و ساعت مشخصی تزریق می شود.
روز و ساعت تزریق این آمپول بسیار مهم است و باید دقت شود. تزریق این آمپول عضلانی می باشد.
از عوارض جانبی این دارو سردرد، خستگی و تحریک پذیری می باشد. آمپول HCG در درمان ناباروری ناشی از بیکفایتی عملکرد هیپوفیزدر مردان و نیز نازایی در خانمها به تنهایی و یا درترکیب با منوتروپینها یا کلومیفن استفاده می شود.با تقلید پیک طبیعی LH در زنان موجب تحریک تخمک گذاری ودر مردان موجب افزایش تولید آندروژن توسط بیضه ها می گردد.در خانمهااغلب 32-36 ساعت پس از تجویز تخمک گذاری رخ می دهد.بایدبه بیمار توصیه شود علاوه بر تحت نظر پزشک بودن ,تا پس از مصرف دارو زمان مقاربت و نیز درجه حرارت بدن را به طور روزانه ثبت نماید. در کل آمپول HCG دارویی از دسته داروهای هورمونی است که نقش تحریک کننده غدد جنسی برای انجام وظائف خود می باشد معمولاً در ناباروری و یا اختلال رشد و تمایز کاربرد دارد . با تشکر
هورمون مذکوریکی ازهورمونهایی است که ازجفت ترشح می شود وخفف Human chorionic gonadotropin میباشدتست های بارداری به دنبال هورمونی مخصوصی در ادرار یا خون می گردند. این هورمون خاص فقط در زنان باردار تولید می شود. این هورمون معروف به هورمون بارداری است با نام hCG . هورمون بارداری بعد از جایگزینی تخمک بارور در دیواره رحم ترشح می شود جایگزینی بطور معمول 6 روز بعد لقاح انجام می شود. مقدار این هورمون با گذشت زمان بارداری افزایش می یابد.
ما در دامپزشکی HCG داریم با نام تجاری کرولون که برای درمان کیست های تجمدانی در نازایی و دیر شدن فحلی به کار می رود. دسته دارويي:
هورمون. Chorulon
تركيب دارويي:
هر ويال شامل IU 1500 واحد بين المللي + حلال (Solvent).
مكانيسم اثر:
اين دارو داراي اثر تحريكي روي غدد جنسي دام¬هاي نر و ماده مي¬باشد (خاصيت LH را دارد) در دام¬های ماده باعث جلو انداختن اوولاسیون فولیکولهای بالغ و تشکیل جسم زرد می¬گردد. در دام¬هاي نر، نسوج مياني بيضه را تحريك نموده و توليد تستسترون مي¬نمايد و بدين صورت بهبود وضعيت جنسي در دام¬هاي نر را باعث مي¬شود.
موارد مصرف:
نمفوماني (دائم الفحلي)، عدم موفقيت در باروري، اوولاسيون تاخيري، كيست تخمداني، جذب جنين، سقط زودرس، كريپتوركيديسم.
مقدار و نحوه مصرف:
ماديان‌: نارسايي تخمدا ن 1500 تا 3000 واحد بين المللي و تكرار پس از 2 روز
گاو : 1500 تا 3000 واحد بين المللي تزريق به صورت داخل وريدي، زير جلدي و عضلاني.
سگ نر: 100 تا 500 واحد بين المللي به¬صورت عضلاني.
موارد منع مصرف:
در مواردي احتمال بروز شوك آنافيلاكتيك وجود دارد كه با آدرنالين و كورتيكواستروئيد¬ها درمان توصيه مي¬شود.
زمان پرهيز از مصرف:
ندارد.
بسته بندي:
ويالهای IU 1500 + حلال

موفق باشين

………………..

10- کنایه چیست ؟ با مثال- در لغت به معنی پوشیده سخن گفتن است که دارای دو معنی نزدیک و دور باشد. گوینده سخن را به نحوی بیان کند که ذهن خواننده یا شنونده به کمک معنی صریح و روشن نزدیک – پی به معنی دور ان ببرد اگر بگوییم در خانه ی فلانی هیشه باز است منظور این است که در انجا رفت و امد زیاد است. سفره ی خانه ی فلانی همیشه گسترده است یعنی مهمان نواز است .( پا توی کفش کسی کردن- کنایه از دخالت کردن در کار کسی است) (دم به تله ندادن- کنایه از گرفتار نشدن است . ) ( از کاری شانه خالی کردن – کنایه از تنبلی است .)

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


7 + = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>